...

 15mapa

Bezpieczni w sieci (internetowej)

Bezpieczni w sieci (internetowej)W dniu 28 lutego odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia nt. bezpieczeństwa w sieci internetowej. Jest to jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VI C ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach wraz z nauczycielką – panią Renatą Olczyk.

Uczniowie za pośrednictwem prezentacji multimedialnej, filmów edukacyjnych i ćwiczeń indywidualnych i grupowych dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z internetu, w jaki sposób chronić swoje dane osobowe, korzystać z zakupów online, z komunikacji publicznej i prywatnej w internecie, poznali zagadnienia cyberprzemocy i sposoby radzenia sobie z nią, poznali zagrożenia jakie niesie za sobą nierozważne zawieranie znajomości za pośrednictwem internetu oraz znaczenie zapoznania się z regulaminami.

Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)

Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)   Bezpieczni w sieci (internetowej)