...

 15mapa

Tydzień Bibliotek

Tydzień BibliotekTegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja 2018 r.) odbywał się pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W tym czasie odwiedziło nas 11 grup z Publicznego Przedszkola w Poddębicach (łącznie ponad 200 dzieci). Dzieci miały okazję poznać teatr Kamishibai – japoński teatr papierowy, w którym wysłuchały opowiadania Tomasza Tronanowskiego „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Macka?” lub opowiadania o kotku. Uczennice z Gimnazjum w Poddębicach czytały przedszkolakom fragmenty książki Franceski Simone „Koszmarny Karolek i podstępne postępki”, a także polskie legendy i baśnie.

W Szkole Podstawowej w Poddębicach odbyły się też zajęcia edukacyjne z uczniami klas III pt. „Życie w butelce – opowieść o Irenie Sendlerowej na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. „Wszystkie moje mamy”.
15 maja odbyło się spotkanie sieci współpracy bibliotek szkolnych powiatu poddębickiego. Poprowadziła je pani Wiesława Chlebowska z WODN w Sieradzu a jego tematem było „Ewidencjonowanie podręczników w bibliotece szkolnej”.
Przez cały okres Tygodnia Bibliotek towarzyszyły nam dwie wystawy: „2018 rokiem Zbigniewa Herberta” – wystawa o Z. Herbercie i pokłosie konkursu „Literacki Talent – Na strunach wyobraźni Herberta” - z pracami laureatów oraz wystawa „Król Maciuś Pierwszy w moim przedszkolu” - wystawa laureatów konkursu, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach.
Był to także czas promowania akcji akcji „Bookcrossing” - w oknie biblioteki wystawiliśmy i uwolniliśmy około 300 książek. 

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek